Kolorowanki dla dziewczynek – nie tylko róż

Choć zarówno kilkuletni chłopcy, jak i małe dziewczynki interesują się różnymi zjawiskami czy też dziedzinami życia, istnieją takie bajki i filmy animowane, które kierowane są głównie do małych kilkulatek, a nie ich równolatków. W tej grupie znajdziemy przede wszystkim kolorowanki dla dziewczynek przedstawiające wizerunki księżniczek, królowych, wróżek i jednorożców, a także lalek Barbie, kucyków My Little Pony, LOL Surprise czy Enchantimals, a ponadto bohaterów Pusheen, Trolli, Vaiany, Krainy Lodu, Dory i przyjaciół, Świnki Peppy, Maszy i Niedźwiedzia i tym podobnych postaci. Kolorowanki dla dziewczynek to oczywiście również stare dobre Myszka Miki, Miś Puchatek i jego przyjaciele ze Stumilowego Lasu, Muminki, Gumisie czy też Pszczółka Maja.

Różnorodne kolorowanki dla dziewczynek

Nie zapominajmy również o tematach, które możemy określić jako unisex, znajdujące się w obszarze zainteresowań obu płci; odnoszą się one do seriali bądź filmów animowanych cieszących się ogromną popularnością zarówno wśród chłopców, jak i dziewczynek. Doskonałymi przykładami są tutaj choćby Minionki, Toy Story, Król Lew, Sekretne życie zwierzaków domowych, Spongebob Kanciastoporty czy też Paskudy. UglyDolls. Niejedna kilkulatka uwielbia dinozaury i superbohaterów, a także takie kreskówki, jak Strażak Sam, Psi Patrol, Bob Budowniczy, Stacyjkowo albo Robot Trains; kolorowanki dla dziewczynek mogą zatem przedstawiać również bohaterów tych bajek.

Naturalne kolorowanki dla dziewczynek

Zdecydowanie większa część kolorowankowego rynku to jednak takie kolorowanki dla dziewczynek, które odwołują się do ich zainteresowań naturą i jej bogactwem. Chodzi tu więc zarówno o faunę, w tym w szczególności o najczęściej przedstawiane kotki i pieski, ale także o misie, wiewiórki, biedronki, króliczki, pandy, żyrafy, słonie, lwy czy małpy, jak i o florę. Rośliny, jakie znajdują się na kolorowankach dla dziewczynek to przede wszystkim różnorodne kwiaty, chętnie w bukietach, ale również drzewa, np. jako element większego krajobrazu, jak obraz zimy czy lata.