Kolorowanki – kiedyś przeznaczone dla dzieci, dziś także dla dorosłych

Jeszcze do niedawna, gdyby ktoś zauważył, że dorosła osoba siada do kolorowanki, zapewne popukałby się w głowę. Czasy jednak się zmieniają. Dorosłe osoby są coraz bardziej zestresowane. Chcąc umilić sobie czas i pozwolić mózgowi odpocząć, wiele osób sięga właśnie po kolorowanki, które pozwalają im się wyciszyć.

Jednak nie o wpływie na dorosłych chcemy dzisiaj pisać. Jak możecie się spodziewać, kolorowanie obrazków to domena dzieci. Chcemy zatem sprawdzić, jak kolorowanka Tygrys jest w stanie wpłynąć na malucha. Mamy nadzieje, że to, co mamy do powiedzenia przekona sceptycznych rodziców, że warto namawiać dzieci do kolorowania.

Radość, poprawa wyobraźni i koordynacji ruchowej – to tylko niektóre zalety kolorowania obrazków

Jeśli myślicie, że kolorować może tylko uzdolnione dziecko, jesteście w błędzie. Zabawa z malowaniem zwierzaków, pejzaży i innych obrazków sprawia, że dziecko nabywa nowe umiejętności. Co więcej, rozwija się jego wyobraźnię. Do tej pory uznawane za dobre dla dzieci, kolorowanie stało się sposobem na rozwój osób dorosłych. Jakie zatem ma zalety? Na co zwrócić uwagę? Na te pytania odpowiedzi szukajcie poniżej.

Kolorować może, a nawet powinien każdy. To nie ulega żadnej wątpliwości. Już od najmłodszych lat dzieci powinny sięgać po kredki, flamastry, dzięki którym będą w stanie stworzyć przepiękne obrazki. Nie da sie ukryć, że najmłodsze dzieci, dzięki kolorowankom są w stanie nauczyć się poszczególnych barw. Dowiadują się również, że niebo jest niebieskie, trawa zielona, a słońce żółte. Co więcej, wyrabiają koordynację ręka – oko, która jest tak niezwykle ważna w dalszym, prawidłowym rozwoju malucha. Warto podkreślić, że malowanie pozwoli w przyszłości ułatwić naukę pisania. Należy mieć również na uwadze, że także inne czynności manualne nie powinny sprawiać dziecku problemu.

Jeśli choć raz obserwowaliście, jak maluje małe dziecko, zapewne zauważyliście, że pozostawione samo sobie, po prostu gryzmoli na kartce. Warto mu wówczas wytłumaczyć, że kolorowanki powinno wypełniać się barwą pomiędzy konturami. Dzięki temu uzyska się piękny obrazek, który w ramce będzie można powiesić na ścianie. Dziecko, które zacznie się starać, będzie jednocześnie uczyło się cierpliwości i doskonałości.