Woreczki na pokarm dla niemowląt – zastosowanie

Woreczki na pokarm dla niemowląt są praktycznym rozwiązaniem, które zapewnia utrzymanie pokarmu w odpowiednim stanie. Woreczki są wyposażone w skalę, która wskazuje pojemność i ilość pokarmu. Można je także zamrażać. To przydatne dla mam, które mają większą ilość mleka niż aktualnie potrzeba. Zamrożenie pokarmu pozwala na zachowanie go w odpowiednim stanie.

Na woreczku jest możliwość zamieszczenia daty odciągnięcia pokarmu aby mieć pewność, że podawane dziecku mleko jest świeże. Konstrukcja woreczka pozwala na przechowywanie go w pozycji pionowej, nie leżącej. Dzięki temu ma się pewność, że pokarm się nie rozleje i nie ulegnie uszkodzeniu. Woreczki są wykonane z trwałych materiałów po to aby były skutecznym zabezpieczeniem dla mleka.

Zdrowie dziecka naczelnym priorytetem

Mleko matki jest dla dziecka w początkowym okresie jego życia najlepszym pokarmem. Świadoma i odpowiedzialna matka karmiąca zadba o to, by jej mleko było treściwe i zdrowe dla dziecka. Poprzez właściwą dietę może dostarczyć mu wszystkich niezbędnych substancji odżywczych, które zapewniają właściwy rozwój. Mleko matki jest nie tylko doskonałym źródłem pożywienia ale także zapewnia ochronę przed infekcjami. Poza tym proces karmienia pozwala na zapewnienie poczucia bezpieczeństwa i zacieśnienie relacji rodzicielskich. Właściwe przechowywanie pokarmu pozwala na zapewnienie dziecku mleka matki wtedy nie ma ona możliwości bezpośrednio go nakarmić. Wówczas jej mlekiem może nakarmić maluszka ktoś inny bez konieczności podawania mu mleka modyfikowanego.