Bezpieczne dzieciństwo – naczelny priorytetem

Doskonale wiemy jak ciekawe świata są dzieci. Poznają otaczającą rzeczywistość wszystkimi zmysłami. Eksperymentują, próbują, testują. Nie mają wyczulonego instynktu samozachowawczego na tyle by uchronić się przed zagrożeniem. Dom – chociaż jest pełną miłości przystanią, może stanowić też miejsce zasadzek i niebezpieczeństw. Jak to niestety potwierdzają niechlubne statystyki – sporo wypadków z udziałem dzieci odbywa się właśnie w domu.

Rodzic choćby miał oczy dookoła głowy, niektórych sytuacji po prostu nie uniknie. Jednakże zapobieganie wielu zdarzeniom może stać się najważniejszą profilaktyką. Na szczęście naprzeciw oczekiwaniom przerażonych rodziców wychodzą produkty, które mają na celu podnosić bezpieczeństwo dziecka w ich własnym domu. Są to różnego rodzaju akcesoria, które zabezpieczają dostęp do miejsc niebezpiecznych. Przykładem mogą być gniazdka, które są bardzo atrakcyjnym zjawiskiem dla maluchów. Szczególnie, że zazwyczaj znajdują się na wysokości dogodnej dla małych pociech.

Zaślepki do gniazdek jako sposób na podnoszenie bezpieczeństwa

Aby uchronić dziecko przed niebezpiecznym porażeniem prądem, należy zabezpieczyć do niego dostęp. Zaślepki do gniazdek stanowią blokadę przed dojściem do źródła energii elektrycznej. Są one tak skonstruowane, że dziecko nie jest w stanie wymontować ich z gniazdka. Nie ma tez możliwości manewrowania w nim. Zaślepka stanowi skuteczną barierę i dziecko nie jest w stanie sobie z nią poradzić. Warto pamiętać, żeby zabezpieczyć również inne miejsca, które mogą stanowić zagrożenie dla maluchów. Należą do nich kanty mebli, które mogą doprowadzić do uszkodzenia ciała.

Można także pomyśleć o zablokowaniu dostępu do schodów specjalnymi barierkami aby dziecko nie miało dojścia. Można także pomyśleć o zamontowaniu w wysokich regałach czy komodach zabezpieczeń przytwierdzających meble do ściany, tak aby mebel nie spadł na dziecko. Niestety trzeba być bardzo czujnym, ponieważ maluch to kreatywny człowiek, który w chęci poznania świata nie czuje żadnych ograniczeń.