Spacer z maluszkiem. Jak poprawić komfort wypoczynku na świeżym powietrzu?

Spacery na świeżym powietrzu są zalecane dla dzieci od najwcześniejszych chwil życia. Dziecko, które jest systematycznie dotleniane ma lepsze warunki do rozwoju. Dzieci odpowiednio wzrastają, spokojniej śpią i mogą poznawać otaczającą ich rzeczywistość. Na zewnątrz jest wiele bodźców, które mogą pobudzić ciekawość dziecka. Poznaje świat poprzez zmysł wzroku, słuchu i powonienia. Lekarze pediatrzy zgodnie wskazują na to, jak spacery pozytywnie wpływają na układ odpornościowy dzieci.

Hartowanie organizmu pozwala uniknąć uporczywych infekcji i chorób. Takie wzmacnianie jest pozytywnym kształtowaniem całościowo pojętego zdrowia. O czym należy pamiętać wybierając się na spacer z maluszkiem? Przede wszystkim należy mu zapewnić pełen komfort poprzez odpowiednio dopasowaną do pogody odzież. Dziecko nie może być, ani przegrzane, ani też wychłodzone. Zbyt gruby ubiór powoduje uciążliwe potówki i ogranicza ruchy. Zbyt cienka warstwa też nie pozwala czuć się komfortowo. Towarzyszący chłód nie pozwala w pełni wypoczywać. Ponadto należy zadbać o to, aby dziecko miało czym zaspokoić pojawiający się głód.

Moskitiera do wózka – z dala od owadów

Spacer w okresie, gdy pojawiają się owady może nie być spodziewaną przyjemnością. Jeżeli chcemy uniknąć bolesnych i swędzących ukąszeń u swojej pociechy, należy zabezpieczać przed bezpośrednim kontaktem owada ze skórą dziecka. Moskitiera na wózek jest siatkowatym przykryciem, które bez problemu można dopasować do każdego modelu wózka. Specjalne mocowanie sprawia, że moskitiera się nie zsuwa. Dziecko może swobodnie oddychać, poruszać się i obserwować całe otoczenie. Dzięki temu, że otwory są niewielkie, nie przedostaną się nawet najmniejsze owady. Z taką ochroną można bezpiecznie spacerować na łące, w lesie, nad jeziorem czy w parku. Wszędzie tak, gdzie może być największe skupisko owadów. Po złożeniu moskitiera nie zajmuje dużo miejsca. Można ją spakować w torbę przy wózku i zawsze mieć pod ręką.