Kreatywność nie bierze się znikąd – malowanie obrazków to podstawa jej wzrostu

Wielu rodziców zastanawia się nad tym, czy kolorowanie malowanek od najmłodszych lat, ma jakikolwiek wpływ na ich dziecko. Okazuje się, że udowodniono naukowo, że jest to czynność, którą powinno wykonywać od najmłodszych lat każde dziecko.

Wiele wskazuje na to, że nawet tak prosta kolorowanka jak rysunek małpy, może przynieść dziecku wiele korzyści. Chcąc przekonać Was do tego, że maluch powinien dużo rysować i malować dziś przedstawimy najważniejsze zalety kolorowania.

Kreatywni ludzi to ci, którzy w dzieciństwie dużo malowali

Nie ulega wątpliwości, że kreatywność nie bierze się znikąd. Owszem, niektórzy ludzie rodzą się z głową pełną pomysłów, jednak większość ma tę cechę wyuczoną. Co ważne, tę można nabyć już we wczesnych latach dzieciństwa. Kolorowanki, jakie były dostępne, kiedy byliśmy dziećmi, nie miały żadnych podpowiedzi, który element jak pomalować. Dzięki temu mogliśmy wymyślać różne konfiguracje, tworząc tym samym zupełnie inny świat, niż ten, który nas otaczał. Właśnie tak działa na mózg dziecka malowanie obrazków. Pamiętacie o tym, kiedy staniecie przed półką z kolorowankami i zaczniecie się zastanawiać, czy warto kupić maluchowi książeczkę z obrazkami. Zapewniamy, że warto.

Warto również podkreślić, że podczas malowania dziecko może nauczyć się nie tylko kolorów, ale także kojarzenia. Kiedy raz pokoloruje pomidora na czerwono, będzie wiedziało, że ten ma taką barwę. Co więcej, zacznie poznawać świat – pojazdy, faunę florę i inne elementy otoczenia, które widzi na co dzień.