Kolorowanki świąteczne – więcej niż kolorowanie

Kolorowanki świąteczne to bardzo szeroka kategoria tematyczna, która – poza obszarem świąt Bożego Narodzenia – obejmuje również Wielkanoc. Z tego powodu na kartach do kolorowania możemy znaleźć nie tylko choinkę, renifery, bałwanki, elfy i Świętego Mikołaja przygotowujących prezenty, ale także pisanki, palmy wielkanocne, koszyczki na święconki, zajączki, mazurki i wszystko to, co kojarzy się nam z najważniejszymi świętami Kościoła katolickiego. Niezależnie od tematyki przewodniej, wspólne rodzinne kolorowanie z pewnością pozwala poczuć klimat nadchodzących świąt, a także  po prostu zbliżyć się do siebie wzajemnie.

Kolorowanki świąteczne na Boże Narodzenie

Kolorowanki świąteczne przed zbliżającym się Bożym Narodzeniem to świetny pomysł na spędzanie czasu przez dzieci, a tym samym – podobnie jak otwieranie kolejnych okienek kalendarza adwentowego czy też dokładanie dekoracji świątecznych w różnych miejscach domu – na skrócenie czasu oczekiwania na Mikołaja i dłużące się przed Pierwszą Gwiazdką dni. Dodatkowo wspólnie wykonywane kolorowanki świąteczne to pretekst do przybliżania najmłodszym rozmaitych zwyczajów i tradycji świątecznych, w tym także tych obowiązujących w innych niż Polska krajach, a ponadto do snucia rozmaitych opowieści rodzinnych ze świętami Bożego Narodzenia w tle.

Wielkanocne kolorowanki świąteczne

Ale kolorowanki świąteczne to oczywiście również wszelkie inne zalety dobrych kolorowanek. Bez wątpienia należy do nich zaliczyć rozwój wyobraźni i pobudzanie kreatywności dziecka, a ponadto ćwiczenie precyzji oraz naukę łączenia kolorów. Wszystko to jest bardzo aktualne i trafne w przypadku kolorowanek dotyczących Wielkanocy. Możemy tu kolorować np. zdobione na różne sposoby jajka, w tym pisanki i kraszanki, piękne przystrojone różnobarwne mazurki, wieloelementowe święconki, a także budzącą się do życia przyrodę, w tym przede wszystkim coraz bujniejszą roślinność, z takimi kwiatami, jak przebiśniegi, krokusy, zawilce czy tulipany na czele.