Uroczy kot – kolorowanka niemal dla wszystkich

Kot kolorowanka to rodzaj kolorowanki cieszący się szczególnym powodzeniem, i to nie tylko u małych dziewczynek, ale i chłopców. Temat ten spotykamy w tysiącach ujęć, wśród których możemy wyróżnić kocie psoty (np. kot goniący mysz, kot bawiący się kłębkiem wełny, kot zaglądający do akwarium z rybką, kot wspinający się na meble, kot ściągający tort ze stołu), scenki rodzajowe przedstawiające mamę-kotkę karmiącą kocięta albo dwa kotki bawiące się ze sobą bądź też z motylem lub ptaszkiem, czy też koty spersonifikowane, wykonujące czynności typowo ludzkie, jak gra na gitarze, występy przy mikrofonie czy też rozmowy przez telefon. Dość często spotyka się też kocie strojnisie, zwykle przyozdobione jedynie kokardkami, ale zdarza się, że zdecydowanie bardziej.

Bardzo znany kot – kolorowanka dla dzieci

Kot kolorowanka może oczywiście przedstawiać nie zwierzaki bezimienne, anonimowe, tylko takie, które są małym rysownikom doskonale znane i bardzo przez nich lubiane. Dotyczy to np. takich kreskówek czy filmów pełnometrażowych, jak Hello Kitty, Pusheen, Kot w Butach, Kot Prot, Garfield, Enchantimals, Littlest Pet Shop czy też Sekretne życie zwierzaków domowych albo LOL Surprise (Purr Baby). Zamiłowanie do kotów można więc często połączyć z chęcią podążania za trendami i kolorowania tych kocich bohaterów, którzy są w danym momencie na topie.

Kot kolorowanka – dlaczego warto na nią postawić?

Kiedy bohaterem jest kot, kolorowanka,którą zajmuje się dziecko w wielu przypadkach umożliwia mu swego rodzaju kontakt ze zwierzęciem – szczególnie, jeśli rodzice nie zgadzają się bądź też po prostu nie mogą przyjąć pod swój dach jakiegokolwiek zwierzaka domowego. To z całą pewnością oswajanie przyrody – często poznawanie nie tylko kociej fizjonomii oraz spectrum kocich zachowań, ale i innych zwierząt czy roślin, które w otoczeniu kota mogą występować. Zaznajomione z wyglądem kota dziecko będzie potrafiło odtworzyć go samodzielnie, np. podczas zajęć plastycznych w przedszkolu.