Kolorowanki kwiaty – lek na całe zło?

Kolorowanki kwiaty to jeden z wielu rodzajów kolorowanek dostępnych dla dzieci. Inne tematy przewodnie to m.in. zwierzęta (szczególnie psy oraz koty), samochody, święta Bożego Narodzenia oraz Wielkanoc, a także bohaterowie szeregu bajek czy też filmów animowanych dla najmłodszych. Jednak to właśnie kolorowanki kwiaty stanowią świetny sposób na to, by oswajać dzieci z pięknem przyrody – jej bogactwem i różnorodnością, również kolorystyczną. Podsuwając maluchom rozmaite kolorowanki kwiaty, możemy też przy okazji przemycać ważne wątki związane z ekologią i szacunkiem wobec natury, a nawet segregacją śmieci, także tych pochodzenia naturalnego.

Kolorowanki kwiaty – na każdą porę roku

Kolorowanki kwiaty mogą oczywiście wiązać się z aktualnymi porami roku, zwłaszcza z wiosną i latem. Nie zawsze są to odrębne zeszyty poświęcone jedynie roślinom; kolorowanki kwiaty mogą też stanowić część większych całości, poświęconych np. świętom wielkanocnym. W tym ostatnim przypadku na kartach kolorowanki mogą pojawić się takie kwiatki, jak tulipany, krokusy, zawilce, przylaszczki bądź też przebiśniegi. Z kolei kolorowanki kwiaty na lato bardzo często przedstawiają słoneczniki albo malwy.

Kolorowanki kwiaty dla dorosłych

Ale kolorowanki kwiaty to także modne relaksacyjne kolorowanki dla dorosłych. Mocno zestresowanym, zabieganym osobom pozwalają się wyciszyć i uspokoić, np. na koniec pełnego zajęć i emocji dnia. Jeśli jednak nie mamy czasu, by precyzyjnie wypełniać kolorami dość skomplikowane, misterne obrazki, spokojnie możemy sięgnąć po prostsze obrazki dla dzieci, np. właśnie typowe kolorowanki kwiaty. To dobry pomysł szczególnie dla rodziców kilkulatków, którzy tego typu malowanki i tak mają u siebie w domu; sprawdzić mogą się np. wtedy, kiedy maluchy już śpią. Kolorowanki kwiaty mogą też stanowić swego rodzaju podpowiedź bądź inspirację – kiedy chcemy stworzyć piękny rysunek w odpowiedzi na prośbę dziecka, a sami nie mamy wystarczająco bujnej wyobraźni bądź też umiejętności, by wykonać go zupełnie od podstaw.