Kolorowanki wielkanocne to bardzo ciekawy pomysł na poznanie przez dziecko zwyczajów i tradycji związanych ze świętami Wielkiej Nocy. Opowiadając maluchowi o takich obyczajach, jak śmigus-dyngus, zdobienie jajek, przygotowywanie koszyczka do święcenia czy też wypiekanie mazurków nie tylko poszerzamy jego wiedzę na temat własnego kraju, ale także umacniamy łączącą nas więź. Przy okazji wspólnego kolorowania możemy też oddać się wspomnieniom i przypomnieć dziecku, jak to było, kiedy my sami byliśmy mali, w jaki sposób wielkanocne zwyczaje wyglądały kilka dekad temu.
Kolorowanki wielkanocne – pole do popisu
Kolorowanki wielkanocne to również świetne pole do popisu dla osób twórczych, a także sposób na to, by swoją – w tym oczywiście także tę dziecięcą – kreatywność rozwijać. Choć w wielu przypadkach pisanki mają już naniesiony wzór do kolorowania, można znaleźć również i całkowicie puste przestrzenie wielkanocnych jaj do ozdoby. Przy okazji możemy wspomnieć dziecku o rozmaitych, często już mocno zapomnianych, technikach upiększania świątecznych jajek, a także pokazać mu w Internecie bogato zdobione pisanki pochodzące z różnych krajów czy nawet stron świata. Taka lekcja estetyki z pewnością zaprocentuje – nie tylko w czasie wykonywania kolorowanek wielkanocnych, ale być może również w przyszłości.
Kolorowanki wielkanocne – wiosna w rozkwicie
Kolorowanki wielkanocne to oczywiście również doskonały pretekst do tego, by pokazać najmłodszym wiosnę w rozkwicie. Budząca się do życia przyroda to przede wszystkim rozmaite wiosenne kwiaty, takie jak zawilce, krokusy, pierwiosnki, przebiśniegi czy choćby tulipany. Przy okazji opisu wiosennych przemian w naturze możemy wspomnieć dziecku również o niezbędnych pracach w ogrodach czy parkach, jakie trzeba wykonać po sezonie zimowym. Warto również odnotować powrót bocianów z ciepłych krajów do Polski; poza ptakami kolorowanki wielkanocne bardzo często przedstawiają oczywiście takie zwierzęta, jak kurczaczki czy zajączki, które dzieci wspólnie z rodzicami chętnie kolorują.