Do kolorowanki przystąp – czym malować ulubione obrazki?

Kolorowanie nie jest niczym trudnym. Choć jest to proste zadanie, które ma wiele zalet, warto się dobrze do niego przygotować. Na początek oczywiście wystarczy kartka i komplet kilka kredek. Z czasem, jednak kiedy dziecko podrośnie lub pokocha malowanie, potrzebne będą kolejne zakupy.

Czym zatem malować ukochaną kolorowankę Monster Truck? Które narzędzia najlepiej sprawdzą się w tym zadaniu? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Farby, flamastry, kredki – to tylko niektóre możliwości

Jeśli jako rodzic chcesz rozwijać kreatywność swojego dziecka, nie zamykaj go na malowanie tylko kredkami. Doskonałym rozwiązaniem może okazać się kolorowanie malowanki flamastrami, farbami albo specjalnymi kredkami pastelowymi. Kto wie, może dzięki zwykłej kolorowance w przyszłości wyrośnie Wam drugi Picasso?

Zanim namówisz dziecko na regularne kolorowanie, nie kupuj nie wiadomo jakich zestawów. Wystarczy kilka podstawowych kredek, które pomogą stworzyć maluchowi pierwszy obrazek. Jeśli ten złapie bakcyla i poprosi Cię o kolejne przybory do malowania, nie wahaj się ich kupić. Dziecko może potrzebować określonych kolorów do pomalowania skóry, czy zbroi rycerskiej. Niestety bardzo często tych odcieni brakuje w tradycyjnych zestawach, przez co niemożliwe jest stworzenie realnego rysunku. Warto zatem, jeśli dziecko lub kolorować wybrać dla niego takie zestawy, które posiadają nie tylko podstawowe kolory, ale także nietypowe, jak złoty, srebrny, czy neonowe barwy. Dzięki temu będzie mogło stworzyć wiele ciekawych rysunków, które jeszcze bardziej przekonają je do rozwijania wyobraźni poprzez kolorowanie.

Wybierając produkty do malowania nie warto oszczędzać. Nie chodzi tutaj o wydawanie kroci na niewiadomo jakie zestawy, ale o to, aby kupować kredki, farby i flamastry sprawdzonych firm, które posiadają odpowiednie certyfikaty. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której nasze dziecko może uczulić się od nieznanych substancji, jakie mogą pojawić się w kredkach słabej jakości. Co więcej, znane firmy posiadają ogromny asortyment, dzięki któremu dokupienie pojedynczego, nietypowego koloru nie będzie żadnym problemem.