Ulubione postaci z bajek mogą stać się inspiracją do nauki

Wielu rodziców myśli, że małe dzieci niewiele rozumieją. Jak można się spodziewać – są w błędzie. Okazuje się bowiem, że człowiek już od pierwszych dni życia, bardziej lub mniej świadomie uczy się otaczającego go świata. Rodzic jest osobą, która ma mu pomóc w tej nauce w taki sposób, aby dziecko chętnie przyswajało wiedzę i nabywało nowe umiejętności. Niestety coraz częściej obserwuje się pęd świata.

Rodzice gonią za pieniądzem, aby dać dziecku wszystko, co najlepsze. Dlatego rozwiązaniem, które często stosują jest posadzenie dziecka z telefonem, na którym ogląda bajki. O ile nie można odizolować dziecka od technologii, aby nie stało się odludkiem, o tyle należy pamiętać o tym, aby wprowadzać ją w jego życie bardzo mądrze. Nawet, jeśli na tablecie, czy komórce obejrzy bajkę, wykorzystajmy ją potem do rozwijania kolejnych umiejętności. Tutaj z pomocą mogą przyjść np. kolorowanki Super Wings. Dlaczego akurat one? Dzięki takiemu rozwiązaniu nauczysz dziecko, że nie tylko świat wirtualny istnieje, jednak nie jest najważniejszy. Kolorowanie to dobry sposób na naukę barw, systematyczności, spokoju. Co jeszcze może dać maluchowi zwykłe malowanie obrazka? Tego dowiecie się z poniższego wpisu.

Wyobraźnia – to ona jest w życiu człowieka najważniejsza

Nie ulega wątpliwości, że każdy człowiek posiada wyobraźnię. Jedni, jeśli ta była dobrze rozwijana od najmłodszych lat, potrafią ją sukcesywnie wykorzystać w życiu dorosłym. Inni nie potrafią z niej korzystać. Aby Wasze dziecko należało do grona tych pierwszych, już od najmłodszych lat powinno sukcesywnie rozwijać wyobraźnię. Może im w tym pomóc kolorowanie obrazków.

Wspomniane wyżej zadanie pobudza kreatywność i z pewnością rozwija wyobraźnię. Dziecko może dowolnie pokolorować przedstawionego mu ptaka, czy zwierzę, dzięki czemu stworzy swój własny świat. Dla starszych dzieci doskonałym rozwiązaniem może okazać się kolorowanka, która nie jest w pełni dokończona. Wówczas swojemu ulubionemu bohaterowi z bajki może dorysować co tylko mu się podoba.

Warto także podkreślić, że dziecko podczas kolorowania nabywa nową wiedzę. Malując statki lub zamki, może zainteresować się ich historią. Kolorując liście drzew na inną barwę, niż zielona, możesz pokazać dziecku, jak zmieniają się pory roku. Jeśli wybierzesz kolorowanki, które przed malowaniem trzeba samemu stworzyć, np. poprzez połączenie ponumerowanych kropek, możesz wspomóc dziecko w nauce liczenia.

Jak widać powyżej – wystarczy odrobina uwagi i odpowiednie narzędzia, a rodzic może pokazać dziecku, że smartfon to nie jedyna droga do zdobycia wiedzy i nowych umiejętności.