Higiena w domu, w którym jest maluszek

Wychowując małe dziecko trzeba pamiętać o zasadach, które zapewnią mu jak najlepsze warunki do rozwoju. Jedną z nich jest higiena i czystość. Wszechobecne zarazki, roztocza i inne czynniki chorobotwórcze można niwelować stosując poprawne praktyki. Należy chociażby pamiętać o myciu rąk przed kontaktem z dzieckiem. Na dłoniach możemy przenosić mnóstwo drobnoustrojów, które choć niewidoczne gołym okiem, mogą być niebezpieczne.

Piorąc odzież niemowlakowi należy dobierać odpowiednie środki piorące. Najlepiej wybierać takie, które są hipoalergiczne, ponieważ one są bezpieczne dla maluszka. Dodatkowo prasując ubranka zabijamy pod wpływem temperatury podstępne drobnoustroje. Bardzo ważne jest utrzymywanie w czystości butelek, smoczków, gryzaków i innych przedmiotów, z którymi dziecko ma bezpośredni kontakt. Wiadomym jest, że całkiem dziecka się nie uchroni. Nie chodzi tez o popadanie w sterylną paranoję lecz o zachowanie zdrowego rozsądku i wykazanie się odpowiednią troską. Układ odpornościowy maluszka dopiero się kształtuje. Można go osłabić częstymi chorobami i infekcjami.

Zdrowy maluch to szczęśliwy maluch

Butelki należy myć bardzo dokładnie. Nie mogą pozostać żadne resztki żywieniowe, które są doskonałym środowiskiem do zalęgania się wirusów i bakterii. Wyparzenie w wysokiej temperaturze niszczy te niebezpieczne dla zdrowia czynniki. Specjalna suszarka do butelek pozwala się jej całkowicie osuszyć. Jest to opcja, na której można suszyć także smoczki i inne pojemniki do przechowywania żywności. Zajmuje niewiele miejsca, można zabrać ze sobą na wyjazd i łatwo można ją utrzymać w czystości.

Warto pomyśleć o takich praktycznych zastosowaniach, które mają na celu zachowanie zdrowia naszych pociech. Ono ma przecież dla rodziców fundamentalne znaczenie i dlatego istotne jest otoczenie go właściwą troską. Dziecko często przyzwyczaja się do jednego rodzaju butelek lub smoczków. Dlatego gdy wymagają one wymianie najlepiej wybrać te, które maluszek sobie upodobał.